marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej mamy dużo koncernów. Co je łączy? Z pewnością surowce, jakie zużywają do tworzenia biżuterii, ale także jakimi dodatkami je wykańczają. Teraz skoncentrujemy się zdobienia. Dokonamy ich podziału i trochę opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają najczęściej wytwarzane minii ołowiowej, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Projektanci często używają go w mniej drogich modelach srebrnej biżuterii. Takie szkło generalnie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także znacznie cięższe od tego zwyczajnego. Głównym wytwórcą tego materiału pozostaje zachodnia firma Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} kolejny często umieszczany dodatek. Samą cyrkonię produkuje się całkowicie syntetycznie. Cyrkonia jest bardzo krucha, co więcej możemy ją dowolnie barwić. W branży złotniczej sama cyrkonia popularny jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną cnotą jest niska cena.

Szlachetne Kamienie są to najbardziej wartościowe z dodatków wykańczających wyroby złotnicze. Znamy ich w naturze naprawdę sporo. Choć dziś skupimy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa berylu. Dla laików, tak to ten zielony. Znajduje Uznanie kobiet i pasjonatów. Jest zadziwiająco gęsty, ale także kruchy.

Rubiny pozostają prawie najbardziej rozpowszechnionym kamieniem, ponadto należą do gatunku korundu. Słynną ponadprzeciętnej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny są krwiste w takich kamieniach czasami możemy dostrzec rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są niezwykle uznawane w branży jubilerskiej. Symilarnie jak szafiry należą do grupy korundów. Zazwyczaj są granatowe. Duża ilość producentów produkuje go sztucznie.

Diamenty – można mówić niebywale krótko. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich skał oraz także najwięcej warte.

Wymieniliśmy najpopularniejsze dodatki używane do upiększania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan